מצפן הבחירות הישראלי 2013


In January 2013 there are Elections in Israel.

If you are not quite sure yet which of some 15 parties at best  agrees with your political interests  http://idi.org.il/????-???????-???????-2013/

Your answers on questions like

Israel Election 2013 - 1

or …????

ש לשנות את שיטת הבחירות בישראל כדי להבטיח יותר יציבות שילטונית, כך שהמפלגות הגדולות יקבלו יותר כוח על חשבון המפלגות הקטנות

or …?

כל אזרח ישראלי חייב לשרת בצה”ל

as well as your personal emphasis

Israeli Election 2013 - 2

may help you to find out which

political party or candidate

matches best: http://idi.org.il/????-???????-???????-2013/

2013 Israel Election

חד”ש

1

בל”ד

2

מרצ

2b

רע”ם

3

תע”ל

4

מפלגת העבודה

5

התנועה

6

עם שלם

7

קדימה

8

יש עתיד

9

ש”ס

10

יהדות התורה

11

הליכוד

12

הבית היהודי

13

עוצמה לישראל

14

ישראל ביתנו

15

 ppp

7 Responses to מצפן הבחירות הישראלי 2013

 1. Heya my business is the first time below. I discovered this specific plank and I to locate It genuinely helpful & the item forced me to be out there very much. I’m hoping to present one thing once more as well as assist other people that you taught me to be.

 2. Impressive troubles listed here. We are incredibly grateful to appear your post. Thank you so much for having a look ahead of time to contact a person. Will you kindly fall me a postal mail?

 3. Hi, Cool posting. There’s an issue using your web page in net internet explorer, may possibly examine that? For instance still is the marketplace leading plus a substantial element of many people will leave out there wonderful producing for that reason issue.

 4. ישראלית says:

  ישראל♥

 5. Joshua says:

  I am no expert for Israeli politics but I likely would prefer either Kadima or Likud who may lead a coalition as well as may handle warfare. After so many time resting now, my proposal was to wake up Ariel Sharon again. 😉

 6. Ronen X5 says:

  בוקר טוב,

  בואו נתחיל מהסוף. ממשלת ישראל יצרה בתקציב “בור” של למעלה מ-15 מיליארד שקל, ועכשיו היא מעמידה פנים שהיא לא יודעת מאיפה היא תביא את הכסף.

  על מצחו של ראש הממשלה הופיעו קמטי דאגה מיוסרים, על רקותיו של שר האוצר זולגים אגלי זיעה, יושב ראש ועדת הכספים הלום צער, יו”ר מפלגת העבודה נראית חמוצה ומודאגת. “מאיפה יגיע הכסף?” הם שואלים אותנו, אנחנו מוכרחים להשיג את הכסף, מאיפה הוא יבוא?

  אל תקנו את התאטרון הזה. מדובר בהצגה למען המצלמות שאין מאחוריה דבר וחצי דבר. מפני שתמיד יש להם את אותה תשובה. הפוליטיקה הישנה שלנו, והפוליטיקאים הישנים שלנו שחושבים רק על עצמם, מגיעים תמיד לאותה תשובה, פעם אחר פעם, שנה אחר שנה: הם יעלו עוד מיסים ועוד מיסים למעמד הביניים הישראלי.

  הם הרי לא יקצצו לחרדים, הם לא יקצצו למתנחלים, הם לא יקצצו לוועדים הגדולים, הם לא יקצצו לאף אחד מהסקטורים, מהמגזרים, מקבוצות האינטרסים ומאלה שהתפקדו אליהם למפלגה. הם תמיד ידברו על זה. הם תמיד יעשו קולות כאילו הפעם הם מתכוונים ברצינות, ואז ברגע האמת הם יתכנסו בחדרים האחוריים של הפוליטיקה הישראלית הישנה, וכשהם ייצאו משם אנחנו נגלה ששוב, גם הפעם, מי שמשלם את החשבונות הוא מעמד הביניים הישראלי, ולמי שיעלו את המיסים הוא מעמד הביניים הישראלי. כבר בינואר הקרוב הם יעלו למעמד הביניים את מס הכנסה, ומיד אחר כך יעלו את מחירי החשמל, יעלו את מחירי מוצרי מזון, יעלו את תעריפי המים, יעלו את מחיר הדלק. למה? כי מעמד הביניים הישראלי תמיד סופג הכל.

  ואני אומר לכם, עד כאן.

  זו הסיבה ש”יש עתיד” הוקמה. זו הסיבה שאנחנו מביאים לשולחן פוליטיקה חדשה, כי אי אפשר להמשיך כך, ואנחנו לא ניתן לזה לעבור.

  אתם רוצים לקצץ? בואו נתחיל: בתקציב משרד החינוך יש 909 מיליון שקל תשלומי העברה לאברכים שבכלל לא לומדים במסגרת משרד החינוך, בואו נקצץ את זה; מיליארד שקל הועברו לחריש, לבניה לחרדים בלבד, בואו נקצץ גם את זה; בואו נקצץ בתקציב הכבישים והסובסידיות המופקעות של התנחלויות שנמצאות מחוץ לגושי הישובים; בואו נקצץ בהסכמי השכר השערוריתיים של עובדי נמל אשדוד, בואו נקצץ בחשמל חינם של עובדי חברת החשמל.

  ובואו נקצץ את הממשלה הזו. איך הם מעיזים? איך הם מעיזים לשבת בממשלה של 34 שרים וסגני שרים על תקן של שרים, ולהעלות מיסים שוב ושוב למעמד הביניים הישראלי שלא מצליח לגמור את החודש? ממשלה שיש בה שלושה שרים ללא תיק, סידורי-עבודה ריקים מתוכן, ממשלה שיש בה משרדים שנועדו רק לספק ג’ובים למקורבים, החל מהמשרד לעניינים איסטרטגיים וכלה במשרד לפיתוח הנגב והגליל שאינו מפתח לא את הנגב ולא את הגליל. איך אתם מעיזים להחזיק לשכות מיותרות, נהגים מיותרים, למשוך תקציבים מיותרים ולחלק ג’ובים מיותרים ואז לבוא למעמד הביניים הישראלי ולהגיד לו שהם רוצים שוב להעלות לו בינואר הקרוב את המיסים? מאיפה הוא אמור לשלם את זה? מהאובר-דראפט? מהמשכנתא? מהחובות?

  ההסבר היחיד – ההסבר האפשרי היחיד – להתנהלות הזו, היא שראש הממשלה שכח. כל כך הרבה שנים הוא נוסע במושב האחורי של האוטו, עם החלונות הכהים, כל כך הרבה שנים הוא מבוצר מאחורי חומות של מאבטחים וחנפנים, שכבר אין לו מושג איך נראים חייו של מעמד הביניים שמחזיק לו את המדינה בחיים.

  אז אולי הגיע הזמן להזכיר לו. אם ראש הממשלה כבר לא רואה את מעמד הביניים הישראלי ממטר, אולי הגיע הזמן לדבר איתו בשפה שהוא מבין. בשם מעמד הביניים הישראלי המנוצל והשחוק עד דק, אני רוצה לנצל את הבמה המכובדת הזו לדבר לרגע עם ראש הממשלה בשפה היחידה שהוא מבין. אדוני ראש הממשלה, אני רוצה להראות לך מה מצבו האמיתי של מעמד הביניים הישראלי:

  שים לב אדוני. This is the Bomb, this is the fuse. זה מה שהפוליטיקה הישנה עוללה למעמד הביניים הישראלי. אלה המיסים שהממשלה שלך העלתה לו רק בקדנציה הזו. העלית לו בשנתיים האחרונות את מחיר החשמל ב-23%. העלית לו ב-115% את מחירי המים. העלית לו ב-38% את מחירי הדלק. ואם הוא לא חרדי העלית לו ב-37% את מחירי הדיור. ועכשיו השאלה היא איפה צריך למתוח את הקו האדום. ואת הקו האדום צריך למתוח בדיוק כאן (טוש). למה כאן? כי כאן, בינואר הקרוב, אתה עומד להעלות שוב את מס ההכנסה למעמד הביניים הישראלי. כאן, לפני שמעמד הביניים הישראלי קורס. לפני שהילדים שלו מחליטים לעזוב את הארץ. לפני שהפוליטיקה הישנה של האינטרסים והמגזרים מודיעה לו שהוא שוב צריך לממן את החרדים, ושוב צריך לממן את ההתנחלויות ושוב צריך לממן ממשלה של 34 שרים שזורקים את הכסף שלנו לפח. העלאת המיסים הבאה היא הקו האדום שלנו, ואנחנו לא ניתן לזה לקרות.

  “יש עתיד” היא מפלגתו של מעמד הביניים הישראלי. אנחנו לא ניתן שתימשך ההתעללות הזו באזרחים היצרניים, ששירתו בצבא ולמדו מקצוע ועובדים וסוחבים לבד את כל העגלה הישראלית. הפראיירים כבר לא יכולים עוד. אין להם מאיפה. אנחנו לא ניתן למצב הזה להמשך.

  תודה רבה לכם.

  http://yeshatid.org.il/

  צודק, יש עתיד

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: